Cumhurbaşkanı adaylığına başvurular başladı Cumhurbaşkanı adaylığına başvurular başladı

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a çağrıda bulundu. "Biz iki ismin adaylığını konusunda görüş bildirdik"

Meral Akşener'in açıklamalarından satır başları;

- Biz iki ismin adaylığını konusunda görüş bildirdik. Bu isimler Mansur Yavaş ile Ekrem İmamoğlu'ydu.

- Maalesef bu görüşlerimiz masadan reddedildi ve altılı masanın son toplantısında bir anlayışa varıldı. Anlamış olduk ki yenilgi yenilgi büyüyen küçük hesaplar kutlu bir zafere tercih edilmiştir.

- Sayın Mansur Yavaş'a ve Sayın Ekrem İmamoğlu'na bir çağrıda bulunmak istiyorum; Değerli başkanlarım, siz bu milletin iradesi ile seçildiniz. Tüm engellemelere rağmen çok çalıştınız. Görevinizi en iyi şekilde yaptınız. Milletimizi enkazın altında bile bırakmadınız. Ne mutlu size ki milletimiz gayretlerini gördü. Yanınızda durdu. Milletimiz samimiyetinizi duydu başının üstünde taşıdı ve bu gün de çok kritik bir görevin eşiğinde sizi göreve çağırıyor. Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi bugün de vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı tehlike altındayken, 100 yıl önce olduğu gibi istiklalini yine kendi azim ve kararına bağlamıştır. Size de ateşten bir gömlek  giymeyi vazife kılmıştır.