Mercedes-Benz, nadir bulunan Uhlenhaut Coupe'yi 135 milyon Euro'ya açık artırmaya çıkardı.

Türünün sadece iki tanesinden biri olan 1955 Mercedes-Benz'in bu ayın başlarında 135 milyon Euro'ya (143 milyon $) açık artırmayla satıldığını ve bu sayede şimdiye kadar satılan en pahalı otomobil olduğunu duyurdu.


Otomobil üreticisi Mercedes-Benz Perşembe günü yaptığı açıklamada, nadir bulunan 300 SLR Uhlenhaut Coupe'yi 135 milyon avroya (143 milyon dolar) açık artırmaya çıkardığını söyledi.

1955 yılında mühendis Rudolf Uhlenhaut'un adını taşıyan otomobil, yapılan modellerden sadece ikisi. Firma, fiyatının onu şimdiye kadarki en pahalı araba yaptığını söylüyor.

Müzayede 5 Mayıs'ta şirketin müzesinde gerçekleşti ve alıcı özel bir koleksiyoncuydu.

İkinci araba Mercedes'te kalacak ve müzede sergilenecek.

Mercedes yönetim kurulu başkanı Ola Källenius, Uhlenhaut Coupe'lerin "spor otomobil gelişiminin bir kilometre taşı ve markamızın önemli tarihi köşe taşları" olduğunu söyledi.

BDDK, ticari krediler için yeni karar aldı! Dolar sert düştü! BDDK, ticari krediler için yeni karar aldı! Dolar sert düştü!

Satıştan elde edilen gelir, Mercedes-Benz Fonu adı verilen küresel bir burs programı için kullanılacak.

Källenius, özellikle karbondan arındırma ve kaynakların korunması için yeni teknolojiler geliştirmek için yeni nesli cesaretlendirmeyi hedefleyeceğini söyledi.

Bu haberde kaynak ANews'tir.