Milli voleybolcu Hande Baladın'a sosyal medya hesabı üzerinden tehdit mesajları gönderdiği gerekçesiyle tutuklu yargılanan sanık Mustafa Neşeli'nin ilk duruşmada tahliyesine karar verildi.

İstanbul 46. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Mustafa Neşeli, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanırken avukatı hazır bulundu.

Yoğun maç programı nedeniyle duruşmaya katılmayan Hande Baladın'ı avukatı Dilara Sasa temsil etti.

Duruşmada savunma yapan sanık Neşeli, Hande Baladın'ın yer aldığı içecek reklamının sosyal medyada ekranına düşmesi üzerine rahatsız olduğunu, özel bilgilerinin çalınabileceği düşüncesiyle ilgili reklamı yapılan içecek firmasına mail attığını, dönüş yapılmayınca da firmanın bulunduğu binaya gittiğini söyledi.

Müşteki Baladın'la yüz yüze tanışmadığını, karşılıklı yazışmalarının olmadığını belirten sanık, Baladın'ın sosyal medya hesabından, kendisine özel olarak nitelendirilebilecek bir durum paylaştığını öne sürdü.

Galatasaray seriye devam ediyor: Ankaragücü'nü de mağlup etti Galatasaray seriye devam ediyor: Ankaragücü'nü de mağlup etti

Bipolar hastası olduğunu, gönderdiği mesajlardan dolayı pişmanlık yaşadığını ifade eden sanık, Baladın'dan özür dileyerek tahliyesini istedi.