Ehliyetlerine çeşitli sebeplerden dolayı trafikte seyir halindeyken el konulan vatandaşlardan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ''Ehliyet affı''çağrısı. Trafikte yaptıkları hatalardan dolayı pişman olan vatandaşların ehliyet affı bekleyişi devam ederken, Konunun Meclis'te Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasına rağmen somut adımlar atılmamasının ardından mağdurlar, sosyal medya hesapları üzerinden tepkilerini dile getirdi. . Bu durum Ehliyeti olmayan mağdurların çalışmasındaki en büyük sebep olarak gösterilmektedir.

Her Meclis açıldığında gündeme gelen ehliyet affı, Hükümet tarafından verilen sözlerin tutulmamasının ardından, vatandaşlar sosyal medya hesapları üzerinden her gün yaptıkları paylaşımlarla gündem olmaktadır. 

MİLYONLARCA MAĞDURDAN BAŞKAN ERDOĞAN'A EHLİYET AFFI ÇAĞRISI

Trafikte yapmış oldukları hatalardan dolayı pişman olan vatandaşlar bir defaya mahsus ehliyet affı bekleyişi sürmektedir.  Milyonlarca mağdur "Sayın devlet büyüklerimiz hatalıyız affedin" yazılarıyla sosyal medya platformlarından her gün gündem olmaya devam etmektedir. Yaptıkları hatalardan pişman olduklarını ifade eden vatandaşlar kimseye zarar vermediklerini ve kazaya sebebiyet vermediklerini belirtmektedir. Sürecin uzaması geniş aileli vatandaşları ekonomik açıdan zorlarken bu vatandaşların geçim sıkıntısına da yol açmaktadır.

Meclis'te ehliyet affı hakkında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada, ölümlü ve yaralamalı kazaya karışmayan 10 bine yakın vatandaşın ehliyetlerini geri verileceğini söylemişti.

Ehliyet affı kimleri kapsıyor? Ehliyetler geri verilecek mi? - Son dakika  haberleri – Sözcü

CHP'DEN MECLİS'E TEKLİFİNİ SUNDU

Trafik kurallarına uymayan, alkollü araç kullanma, hatalı sollama gibi husularda trafik ekipleri ehliyetlere el koyuyor. Birçok siyaset otoritesinin gündemine gelen ehliyet affı konusu meclisin gündeminde önemli konuların başında geliyor.

Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla mağduriyetlerini dile getiren vatandaşlara yönelik CHP çözüm önerisini Meclis'e sundu. Trafikte ihlal yapan sürücülerin belirli bir miktar para ödendikten sonra ehliyetlerinin tekrar geri verilmesi için birçok millet vekili kanadındaki yetkili isimler konunnun çözülmesi için Meclis'te konuşma yapmıştı.

EHLİYET AFFI KİMLERİ KAPSIYOR

Milyonlarca vatandaşın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ehliyet affı çağrısı yapmasının ardından hükümet tarafından ehliyet affının kimleri kapsadığı açıklanmıştı. sürücülerin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük durumu dışındaki hataların kaynaklanan ceza puanları silinecek. Bu düzenlemeyle 2,5 milyon vatandaşın ceza puanları silinecek ve 10 bine yakın ehliyet iade edileceği belirtildi.