Muş, son günlerde etkili olan sağanak yağışın yanı sıra dolu ile birlikte bilinmeyen ve erimeyen cisimlerin yağmasıyla karşı karşıya kaldı. Kızılağaç Beldesinde etkili olan yağmur, kısa sürede doluya dönüştü. Ancak bu sırada dolunun arasına karışan ve yere düştüğünde erimeyen cisimler dikkat çekti.

Muş'ta gökten bilinmeyen cisim yağdı! dolu gibi görünüyor ama erimiyor,  çoluk çocuk toplamaya başladı - Elazığ Fırat Gazetesi

Milliyet'te yer alan habere göre; sabah uyandıklarında evin etrafında erimeyen farklı cisimleri gören vatandaşlar, bu olayın uzmanlar tarafından incelenmesini istediler.

Muşta gökyüzünden yağan bilinmeyen cisimler şaşırttı Önce herkes dolu sandı

MSB duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinde bir asker şehit oldu MSB duyurdu: Pençe-Kilit bölgesinde bir asker şehit oldu

Etkili olan yağışların ardından dolu ile birlikte tanımlanmayan cisimlerin de yağdığını söyleyen Nimet Tekin isimli vatandaş, “Geçen sabah kalktığımızda evin etrafında doluya benzer cisimleri gördük. Başta dolu sandık ancak dikkatli baktığımızda dolu olmadığını anladık. Çocuklarla beraber toplamaya başladık. Baktık yabancı bir cisim. Doluya benzer ama yabancı bir cisim. Bunun incelenmesini istiyoruz” dedi.

Muş'ta gökten bilinmeyen cisim yağdı! dolu gibi görünüyor ama erimiyor,  çoluk çocuk toplamaya başladı - Elazığ Fırat Gazetesi

Muş’a plastik dolunun yağdığını söyleyen Abdullah Tekin ise, “Akşama doğru dolu yağışı etkili oldu. Ondan sonra doluya benzer cisimler bulduk. Bu cisimlerin doluya benzediğini, fakat doludan farklı olarak erimediğini tespit ettik” şeklinde konuştu.

Editör: Zeynep Peksoy