Başbakanlık basın ofisinden yapılan açıklamaya göre, Netanyahu, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Orta Doğu ve Kuzey Afrika Koordinatörü Brett McGurk'u Batı Kudüs'teki ofisinde kabul etti.

İnsani felaket büyüyor! İsrail'in Gazze'ye yönelik kanlı saldırıları devam ediyor İnsani felaket büyüyor! İsrail'in Gazze'ye yönelik kanlı saldırıları devam ediyor

Görüşmede ikilinin bölgesel konuları ele aldığı ifade edilirken, Netanyahu'nun McGurk'a "İsrail'in kırmızı çizgileri korunduğu sürece" Hamas ile esir takası anlaşmasına hazır olduğunu söylediği aktarıldı. Ancak, Netanyahu'nun "kırmızı çizgiler" ifadesiyle neyi kastettiğine dair detay verilmedi.

Öte yandan, Netanyahu 7 Temmuz'da yaptığı açıklamada olası bir esir takasında "müzakere edilmeyecek" dört şartlarının olduğunu belirtmişti. Netanyahu'nun bu açıklamasında, Gazze'de varılacak herhangi bir ateşkes anlaşmasının, "savaşın hedeflerini gerçekleştirene kadar İsrail'in yeniden Gazze'ye saldırabilme hakkını güvence altına alması" gibi şartlar yer alıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı