Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Numan Kurtulmuş, sokak hayvanlarının 'uyutulmasını' öngören yasa tasarısı hakkında konuştu. 

Ülke genelinde 4 milyondan fazla sokak hayvanı bulunduğunu bildirenKurtulmuş, "Rakam bu kadar yüksek olunca bununla mücadeledeki hem insan kaynağının hem maddi kaynaklar açısından meselenin daha da zorlaştığını görüyoruz" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile görüştü

Milliyet yazarı Abdullah Karakuş'a konuşan Numan Kurtulmuş, Meclis'in hızlı şekilde karar vermesi gerektiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Hayvan hakları ile ilgili bir sorumluluk ortaya çıkardığı gibi şehirlerimizin güvenliği gibi ciddi bir sorunu da ortaya koyuyor. Bu kadar kontrolsüz sokak hayvanı dünyanın hiçbir yerinde yok. Burada süratle, makul sonucun ortaya çıkması ve herkesin bu konunun önlenmesi için seferber olması lazım. Artık ihmal edilecek bir noktada değiliz. Görüntüleri görüyorsunuz. Vatandaşlarımıza zarar verecek durum olmaktan çıkarmamız gerekiyor. Süratle Meclis’in bu konuda kararını vermesi ve uygulamanın eksiksiz yürütülmesi lazım.” 

Editör: Yudum Özel