İYİ Parti’de istifa depremi sürüyor: 'Teşkilat olarak başarısız olduğumuzu kabul ediyoruz' İYİ Parti’de istifa depremi sürüyor: 'Teşkilat olarak başarısız olduğumuzu kabul ediyoruz'

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’nin Hatay seçim sonucuna yönelik itirazı hakkında yorum yaptı. Hatay Valisi Mustafa Masatlı'yı işaret ederek ''Hatay'da, vali eliyle seçim gecesi manipülasyon yapılmaya çalışıldı. Buna tepkimizi gösterdik ve görevlendirmelerimizi yaptık" diye belirtti.

"VALİ ELİYLE MİLLİ İRADE HIRSIZLIĞINA KALKIŞTILAR"

CHP'nin iki genel başkan yardımcısı, çok sayıda milletvekili ve hukukçunun Hatay'da olduğunu belirten Özel, şu ifadeleri kullandı:

Maddi hatalar düzeldiğinde 3 bin 900 olan fark, birden 3 bin 200’e indi. Çok sayıda sandığa, çok sayıda ilçeye itiraz ettik. Tam 39 bin geçersiz oy var. Ve burada valinin direkt AK Parti İl Başkanı gibi devlet görevini kötüye kullanması söz konusu. Burada yeniden sayımın Hatay'ı bize geri getireceğini düşünüyoruz. Hatay halkının iradesine ket vurmak için, engel olmak için her yolu denediler. En son vali eliyle milli irade hırsızlığına kalkıştılar. Oyların yeniden sayılmasının bu rezaletin önüne geçeceğini düşünüyoruz. Yakından takip ediyoruz.