Kebap salonlarının ve şirketlerinin doğal gaz ve elektrik borçlarını ödemediği, devlete 120 milyon TL borcu olduğu iddia edilen İbrahim Tatlıses'i, eski arkadaşı türkücü Şivan Perwer'in de icraya verdiği iddia edildi.

Büyük oğlu Ahmet Tatlı 'Akli melekeleri yerinde değil' diyerek babası İbrahim Tatlıses’in mallarına şerh koydurmuştu. Tatlıses ise oğluna konserinde üstü kapalı olarak, "Bana aklı dengesi yerinde değil diyorlar. Aklı yerinde olmayan birisi bu kadar şarkıyı ezbere bilir mi?" sözleri ile cevap vermişti.

Tatlıses’in tüm menkul ve gayri menkul varlıklarının üzerinde hacizler bulunduğu ve milyonlarca lira vergi borcu olduğu iddiası da ortaya çıkmıştı. Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay ise İbrahim Tatlıses’in mal varlıklarıyla ilgili haciz belgelerini yayınladı.

"DEVLETE 120 MİLYON BORCU VAR"

Akay ayrıca Tatlıses’in Şivan Perwer’e borcu olduğunu ve Perwer’in Tatlıses’i icraya verdiğini duyurdu.

Küçük çocuk feci kazaya kurban gitti! Küçük çocuk feci kazaya kurban gitti!

Akay, “Birçok alanda yatırımı olan ve çoğunda büyük zararlar eden Tatlıses’in ayrıca şirketlerinin, kebap salonlarının elektrik, doğalgaza da borçları bulunuyor. Yani devlete 120 milyon TL borcu olduğunu öğrendim. Bu borçları yüzünden tüm mal varlıklarına haciz konulan Tatlıses’in, Kürt kökenli sanatçı Şivan Perwer’le de mahkemelik olduğunu da öğrendim" ifadelerini kullandı.

"ÖDEME YAPILMAMIŞ"

Perwer'in 2014 yılında Tatlıses’e karşı açtığı telif davasını kazandığına dikkat çeken Akay,  "Ancak telif davasını kazanmasına rağmen Perwer’e, İbrahim Bey tarafından hiçbir ödeme yapılmamış. Bunun üzerine de Şivan Perwer’in avukatları da İbrahim Tatlıses’i icraya vermiş.” dedi.