Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinden üzücü haber geldi. Bakanlık şehit haberini duyurdu.

Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım ve Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çap çıkan çatışma sonucu şehit oldu
Operasyondan acı haber geldi. Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Pençe-Kilit Operasyonu kapsamında teröristlerle çıkan çatışma sonucu u Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım ve Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çap'ın şehit olduğunu, 2 askerin ise yaralandığını bildirildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il için Kurban Bayramı genelgesi İçişleri Bakanlığı'ndan 81 il için Kurban Bayramı genelgesi

Milli Savunma Bakanlığı'nın yaptığı açıklamada, "Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışma sonucu Piyade Uzman Çavuş Ömer Yıldırım ve Piyade Uzman Onbaşı Mehmet Ali Çap şehit olmuş, iki kahraman silah arkadaşımız da yaralanmış ve derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize de acil şifalar dileriz" ifadelerine yer verildi.

Bakanlık dün yaptığı açıklamada ise Uzman Çavuş Gökhan Demir ve Piyade Sözleşmeli Er Fuat Özer'in şehit olduğunu duyurmuştu.