Son dakika... Dün İstanbul'da hain bir saldırı gerçekleşti. İstiklal Caddesi'nde meydana gelen patlamada 6 kişi hayatını kaybetti ve 81 kişi yaralandı. Olayı gerçekleştiren teröristin kimliği belirlendi. Katilin Suriye uyruklu Ahlam Albashir olduğu belirlendi.

Son dakika... İstanbul Beyoğlu'nda dün patlama meydana geldi. İstiklal caddesi'ndeki patlamada 6 kişi yaşamını yitirirken 81 kişi yaralandı. Olay sonrası İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan açıklamalar peş peşe geldi.  Diğer yandan olayla ilgili yeni gelişme yaşandı. 

Taksim'deki patlamayı kim yaptı? İstiklal Caddesi'ndeki saldırıyı kim yaptı? İstiklal Caddesi patlaması neden oldu, kim üstlendi? - Türkiye Gazetesi

İstiklal Caddesi'ndeki patlamanın faili olarak yakalanan kadı teröristin kimliği belli oldu. Teröristin Suriye uyruklu Ahlam Albashir olduğu belirlendi. 

İLK İFADESİNDE HER ŞEYİ İTİRAF ETTİ: ÖZEL OLARAKA EĞİTİM ALMIŞ

İstiklal Caddesi'ne bomba bıraktıktan sonra kaçan terörist kadının gece yapılan operasyonla Küçükçekmece'de yakalandığı ortaya çıktı.
Suriye uyruklu Ahlam Albashır'ın yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş yaptığını söylediği öğrenildi. İstiklal Caddesi'ne bomba bırakarak kaçan terörist kadının yakalanması için olay yerine geliş gidiş güzergâhlarını gören 1200 güvenlik kamerası incelendi. Kadının taksi ile olay yerinden ayrılarak Esenler'e gittiği tespit edildi. Yapılan fiziki ve teknik çalışmada kadının irtibatının olduğu tespit edilen 21 adrese operasyon düzenlendi.

Son dakika.... EYT'li sayısı 2 milyon olabilir Son dakika.... EYT'li sayısı 2 milyon olabilir

gfhfgh

Yapılan operasyonda 46 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelilerin sorgulamalarında bombayı koyan kadının Küçükçekmece'de bir adrese gittiği tespit edildi. Belirlenen adrese saat 02.50'de yapılan operasyonda, olayı gerçekleştiren Suriye uyruklu Ahlam Albashır adlı kadın yakalandı. Şüphelinin yapılan sorgusunda, PKK/PYD/YPG terör örgütü tarafından özel istihbarat elemanı olarak yetiştirildiğini ve Afrin-İdlip üzerinden Türkiye'ye eylem yapmak için kaçak yollarla giriş
yaptığını söylediği öğrenildi.