Rusya menşeili uluslararası bir mesajlaşma uygulaması olan Telegram, Kişi ve grupların anonim olarak haberleşmesine olanak tanıyanarak, seçeceğiniz kullanıcı adı ile profil oluşturmanıza fırsat sağlıyor. İnternet sitesi fragment.com ise bu kullancı adlarını ve Telegram uygulaması içerisinde kullanılabilen telefon numaralarını önceden satın alarak, kripto para karşılığında çeşitli fiyatlardan açık artırmaya sunuyor.

NELER SATILDI ve ŞU AN NELER SATIŞTA

Söz konusu sitede kullanıcı adları aratıldığında, Allah (.t.me) uzantılı profil adının, yaklaşık 4 milyon 880 bin dolar (yaklaşık 160 milyon TL) açılış fiyatı ile açık artırmaya sunulduğu görülüyor. Aynı şekilde, Hz. İsa'yı niteleyen 'Jesus' kullanıcı adının ise yaklaşık 500 bin dolardan açık artırmaya çıkarıldığı öğrenildi.

Netanyahu’dan tepki çeken sözler: Filistin bir "terör devleti" olacak Netanyahu’dan tepki çeken sözler: Filistin bir "terör devleti" olacak

Açık artırmalar devam ediyor.

Ayrıca, sitede arama yapıldığında, Recep Tayyip Erdoğan, Kuran, İslam, Türkiye ve Musa isimlerinin kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından satın alınmış olduğu göze çarpıyor.

Kaynak: Cumhuriyet