Kahramanmaraş Pazarcık merkezli iki depremin ardından Kumçatı köyünde barajın patladığı ve Hatay Yarseli Barajı'nın duvarının çatladığı iddiasıyla "BaBala TV" sosyal medya hesabından paylaşımlar yapılması sonucu, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Oğuzhan Uğur hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı.

Hazırlanan iddianamede, 8 kişi "müşteki" sıfatıyla Oğuzhan Uğur, Kaan Kayacan ve Ercan Özdemir'in ise "şüpheli" sıfatıyla yer aldı. İddianamede, 6 Şubat 2023'te meydana gelen iki büyük deprem sonrasında "BaBaLa TV" adlı sosyal medya hesabından Kumçatı köyünde barajın patladığı ve Hatay Yarseli Barajı'nın duvarının çatladığı iddialarıyla ilgili paylaşımlar yapıldığı belirtildi. Ancak yapılan kontroller sonucunda bu iddiaların doğruluğunun teyit edilemediği ve böyle bir durumun yaşanmadığı ortaya çıktı. Şüpheli Oğuzhan Uğur'un ifadesinde, paylaşımların kendisi tarafından yapılmadığını ve ekibinin bilgiyi teyit etmeden paylaşım yapmaması gerektiğini belirttiği kaydedildi.

Bir süre önce organik tarıma başlayan İlker Ayrık'tan ticaret hamlesi Bir süre önce organik tarıma başlayan İlker Ayrık'tan ticaret hamlesi

İddianamede şüpheliler Oğuzhan Uğur, Kaan Kayacan ve Ercan Özdemir'in ayrı ayrı "basın ve yayın yoluyla halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma" suçundan 1 yıl 6 aydan 4 yıl 6 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi. Yargılama süreci önümüzdeki günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde başlayacak.

Kaynak: Habertürk