Staj ve çıraklık mağdurları, Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu'nun çatısı altında örgütlenerek emeklilik hakları için yetkililere sesleniyor. Mevcut ekonomik şartlarda geçim sıkıntısı çeken staj ve çıraklık mağdurları, sigortalarının emeklilikte bağlayıcı sayılmaması nedeniyle emekli olamadıklarını belirtiyor. Mağdurlar uzun yıllar çalıştıkları halde, ilk işe giriş tarihlerinin sigorta başlangıcı olarak kabul edilmediğini ifade ediyor.

Staj ve çıraklık mağduriyetine AK Parti'den destek geldi! Staj ve çıraklık mağduriyetine AK Parti'den destek geldi!

Staj ve çıraklık mağdurları yetkililerden adım bekliyor

Staj ve çıraklık mağdurları, fiilen çalıştıkları ve sigorta kayıtları ile e-Devlet'te görünen günlerinin emeklilik hesabına dahil edilmesini istiyor. Seçim vaatlerine alet edilmek istemediklerini dile getiren staj ve çıraklık mağdurları, mağduriyetlerinin çözüme kavuşması ve sigortalarının emeklilikte bağlayıcı sayılması için yetkililerden adım atılmasını bekliyor. 

5000 ve kısmi emeklilik yeni torba yasada yer alacak mı? 5000 ve kısmi emeklilik yeni torba yasada yer alacak mı?

Bursa Staj ve Çıraklık Derneği, Prof. Dr. Filiz Kılıç'ı ziyeret etti

Emeklilik hakları için mücadele eden Bursa Staj ve Çıraklık Derneği de mağduriyetlerin karşısında gerekli adımların atılması için mücadele ediyor. Bunun için Meclis'e sık sık ziyaretlerde bulunan staj ve çıraklık mağdurları, hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor. Mağduriyetlerini duyurmak adına Meclise ziyaret düzenleyen Bursa Staj ve Çıraklık Derneği, MHP Genel Başkan Yardımcısı Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç'ı ziyeret etti.

 Staj ve çıraklık mağdurları umutlu

Staj ve çıraklık mağdurları, çalışma günlerini belgelerle kanıtlayabildikleri halde, dönemin değişmesiyle haklarını kaybettiklerini vurguluyor. Emeklilik şartlarını yerine getirmelerine rağmen, sigortalarının başlangıç sayılmaması yüzünden emekli olamayan staj ve çıraklık mağdurları, bir an önce emeklilik hakkına sahip olmak istiyor. Yetkililerden yapılacak açıklamayı umutla bekliyorlar.