İzmir'de taksi şoförleri, meslektaşları Oğuz Erge'nin, aracına aldığı saldırgan tarafından öldürülmesini protesto etti.

Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde toplanan şoförler, Erge'nin fotoğrafları ile "Öldürülmek istemiyoruz, koruma kabinli araç istiyoruz" yazılı döviz taşıdı. Gruptakilerin adına açıklamada yapan Ali Çetin Taylan, taksicilerin gasp ve cinayet olaylarıyla karşı karşıya kaldığını söyledi.

"KORKU DEĞİL HUZUR İSTİYORUZ"

Taksilerde güvenli kabini bulunması, panik butonunun aktifleştirilmesi ve araç içi kameraların zorunlu hale getirilmesi gerektiğini kaydeden Taylan, "Denetimler arttırılmalı, uyuşturucu ve ruhsatsız silah satışı engellenmelidir. Son olarak gece vardiyasında çalışan arkadaşlarımızın emniyet kemer zorunluluğu kaldırılmalıdır. Çünkü herhangi bir saldırı anında manevra zorluğu çıkarmaktadır. Bizler artık işe gitmek için evden çıktığımızda korku değil, huzur istiyoruz." diye konuştu.

En güzel resimli ve dualı Berat Kandili mesajları En güzel resimli ve dualı Berat Kandili mesajları

MESLEKTAŞININ AİLESİNE TAZİYEDE BULUNDULAR

Açıklamanın ardından konvoy oluşturan taksi şoförleri, Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. İzmir'de taksi şoförü Oğuz Erge, 31 Ocak'ta Gaziemir'e gideceğini belirten 19 yaşındaki Delil Aysal'ı aracına almış, Aysal'ın arka koltuktan tabancayla üç el ateş etmesi sonucu yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Kaynak: Anadolu Ajansı