Şişli Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerden protesto! 'Kimseyi aşsız bırakmak doğru değil' Şişli Belediyesi'nde işten çıkarılan işçilerden protesto! 'Kimseyi aşsız bırakmak doğru değil'

Binlerce taşeron işçi 2024 belediye seçimlerden önce gelecek müjdeli haberi bekliyor.

Çalışma şartlarından memnun olmayan, mevcut ekonomik şartlarda geçim sıkıntısı yaşayan taşeron işçileri kadroya geçmeyi bekliyor. Yetkililere seslerini duyurmak adına sık sık sosyal medyada etkinlik düzenleyen kadro bekleyen taşeronlar birçok mecrada çalışmalar yürütürken taleplerinin yerine getirilmesini istiyor. 

Sosyal Güvenlik Uzmanı ve Sancaktepe Belediye Başkan Adayı Mehmet Akif Cenkci, taşeron işçilerin mali ve sosyal hakları ve daimi işçi kadrosu talepleri için basın açıklaması yapacağını duyurdu.

Cenkci duyurusunda:

"696 ve 375 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında 2018 yılında sözde kadro alarak Belediye İştiraki Şirketlerine geçirilen Taşeron işçilerin mali ve sosyal hakları ve daimi işçi kadrosu talepleri için yarın saat 14.00’da Sancaktepe Belediyesi önünde Basın Açıklaması gerçekleştireceğim." ifadelerini kullandı.