Yurt dışına gitmek isteyen ama vize problemi ile karşılaşmaktan korkanları ilgilendiren açıklama Ticaret Bakanlığından geldi. Bakanlık yaptığı açıklamada Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) arasındaki Yüksek Düzeyli Ticaret Diyaloğu kapsamında bugün gerçekleştirilecek ilk toplantıda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının AB ülkelerine giderken sık sık karşılaştığı vize sorunlarının ele alınacağı bildirildi. 

Çanakkale depremi sonrası uzmanlar uyardı! Şimdilik en yakın deprem… Çanakkale depremi sonrası uzmanlar uyardı! Şimdilik en yakın deprem…

Ticaret Bakanı Ömer Bolat ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Valdis Dombrovskis başkanlığında bugün gerçekleştirilecek olan Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasındaki Yüksek Düzeyli Ticaret Diyaloğu'nun ilk toplantısında  karşılıklı ticaretin artırılması, Gümrük Birliği'nin genişletilmesi müzakerelerinin başlatılması arayışı, yeşil dönüşüme uyum çalışmaları, kara nakliye sektörü için ülke kotalarının yetersizliği gibi konuların ele alıncak olmasına karşın toplantıda Türkiye'nin vize alma konusunda yaşadığı sıkıntılarında görüşüleceği öğrenildi. 

Öte yandan,  yapılan açıklamalarda toplantıya resmi heyetler ile özel sektör temsilcilerinin de katılacağı bildirildi. 

Kaynak: DHA