Çok kapsamlı Cumhuriyet Affı çıkmalı diyen Mustafa Sarıgül bu çağrısını tekrarladı. Sincan Cezaevi önünden ehliyet affı çıkmalı diyen Sarıgül şu ifadeleri kullandı: 

''2 buçuk milyon taksi, şoförü kamyon şoförü, minübüs şoförü ve tır şoförlerinin çeşitli sebeplerden dolayı ehliyetleri alındı. Sayıları 2 buçuk milyonun üzerindeki şoförler tekrar çoluğunun çocuğunun rızkını kazanmak için direksiyon başına geçmek istiyor. Bu affın çok geniş kapsamlı olmasını ve mutlaka ehliyet affı çıkmasını talep ediyoruz.'' dedi.

EHLİYET AFFINDA YOL HARİTASINI BELİRLEDİLER

Gökçeada Belediyesi'ne 'yolsuzluk' operasyonu düzenlendi! Gözaltı sayısı 6'ya yükseldi Gökçeada Belediyesi'ne 'yolsuzluk' operasyonu düzenlendi! Gözaltı sayısı 6'ya yükseldi

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Aygün ise sosyal medya hesabından partisinin 4 maddelik ehliyet affı çözüm önerisini paylaştı:

1- Süre cezası iptal edilmelidir.

2- Cana ve mala kastetmeyenler için af çıkarılmalıdır.

3- Süre cezası para cezasına çevrilmelidir.

4- Bir defaya mahsus ehliyet affı çıkarılmalıdır.

EHLİYET AFFI PLATFORMU'NA DESTEK ARTIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın puan affı açıklamasından sonra, ehliyet affı mağdurlarının verdiği mücadele gitgide artıyor. Siyasilerin yanında birçok ünlü isim de ehliyet affı çıkması için sosyal medyadan destek mesajları yolluyorlar. Twitter gündeminden düşmeyen ehliyet affı mağdurları bir an önce af çıkarılmasını istiyor.