Memur statüsüne geçmek isteyen üniversiteli işçiler, uzun süredir özlük haklarındaki eşitsizliğin son bulmasını talep ediyorlar. Üniversite mezunu olmalarına rağmen işçi kadrosunda çalışan bu kişiler, taleplerini yetkililere duyurmak için sosyal medyada çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Üniversiteli işçiler memur statüsüne geçmek istiyor

Özellikle atama ve görevde yükselme gibi konularda memur statüsüne geçmeyi istiyorlar. Üniversiteli işçiler Toplu İş Sözleşmesi kapsamına alınmadıklarından dolayı yaşadıkları mağduriyeti gidermek istiyorlar. Bu konuda yetkililere çağrıda bulunarak sorunlarının çözülmesini bekliyorlar.

Staj ve çıraklık mağdurlarından AK Parti Van İl Başkanlığı'na ziyaret! Staj ve çıraklık mağdurlarından AK Parti Van İl Başkanlığı'na ziyaret!

Üniversiteli İşçiler seslerini duyurmaya çalışıyor

Üniversiteli İşçiler Platformu altında bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalışan mağdurlar, adaletsizliğin bir an önce son bulmasını istiyor. Taleplerini dile getirirken hem maddi hem de manevi sıkıntılar yaşadıklarını vurguluyorlar. Bir an önce yetkililerden konuya ilişkin adım atılmasını bekliyorlar.