Seçil Erzan, Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera, Semih Kaya ve Selçuk İnan gibi ünlü futbolcuları dolandırdığı iddiasıyla yargılanıyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Seçil Erzan'ın şikayeti üzerine Denizbank yöneticileri hakkında başlatılan "kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma" suçlamasına ilişkin soruşturmada takipsizlik kararı verdi.

Soruşturma dosyasında Seçil Erzan tarafından öne sürülen; 'kişi hürriyetinden yoksun kılma suçunun elde edilen mesajlaşmalar ve tanık ifadeleri ile gerçeği yansıtmadığı, Seçil Erzan'ın Çorlu'daki evinden Zincirlikuyu'daki banka binasına kendi isteği ile geldiği, 'Suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme suçunun' işlendiğine dair iddiaları doğrular kesin ve inandırıcı delilin bu aşamada elde edilemediği, 'Suçluyu kayırma suçunun ise Seçil Erzan'ın Denizbank yöneticileri tarafından kayrıldığına dair bir eyleme rastlanmadığı bilgilerine yer verildi. Savcılık, Seçil Erzan'ın iddialarını destekleyecek kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle takipsizlik kararı aldı.

Uzmanından kritik uyarı: Bilgisayarınız mavi ekran verdiyse... Uzmanından kritik uyarı: Bilgisayarınız mavi ekran verdiyse...

BEŞ MÜŞTEKİ İÇİN DE AYNI KARAR VERİLDİ

Ayrıca Savcılık aralarında "Selçuk İnan ve Musa Mert Çetin'in olduğu diğer beş müştekinin "suç delillerini yok etme" ve "suçluyu kayırma" suçlamasına ilişkin de takipsizlik kararı verdi. Kararda, suçlamalara ilişkin iddialar dışında deliller bulunmadığı belirtilirken bankanın gerekli bilgilileri raporlarla sunduğu da vurgulandı.

Kararda "Seçil Erzan'ın Denizbank yetkililerince kayrıldığı dair bir eyleme rastlanmadığı, tam aksi Seçil Erzan hakkında Denizbank yetkililerince Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurusunda bulunulduğu hususları birlikte değerlendirildiğinde şüphelilerin üzerine atılı kişi hürriyetinden yoksun kılma, suç delillerini yok etme, gizleme, değiştirme ve suçluyu kayırma suçunun yasal unsurlarının oluşmadığı" ifadeleri yer aldı.

Kaynak: Haber Global