Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen DEM Parti adayı Abdullah Zeydan'ın memnu haklarının Adalet Bakanlığı'nın seçime 2 gün kala yaptığı itirazla geri alınmasının ardından 2 gün boyunca olaylar yaşandı.

Dün akşam saatlerinde ise YSK, DEM Parti'nin yaptığı itirazı oy çokluğuyla kabul edip, kentte mazbatanın Abdullah Zeydan'a verilmesine karar verdi. Kararın açıklanmasının ardından DEM Partililer cadde ve sokaklara çıkıp gece geç saatlere kadar kutlama yaptı.

2 gün süren olayların ardından Abdullah Zeydan, mazbatasını aldı 2 gün süren olayların ardından Abdullah Zeydan, mazbatasını aldı

"VAN'I BİZ TEMİZLEYELİM"

Kentte 2 gün süren olaylar ve sonrasındaki kutlamalar sebebiyle tahrip olan ve kirlenen yolların temizlenmesi için sosyal medya hesaplarından 'Van'ı biz temizleyelim' mesajlarıyla paylaşımlar yapılmaya başlandı.

DHA'dan alınan bilgilere göre Van İnşaat Mühendisleri Odası da çağrı yaparak temizlik çalışmalarına başlanacağını duyurdu. Sabah saatlerinde caddelere çıkan oda üyeleri temizlik çalışmalarına başladı ve katılmak isteyenlere de maske, eldiven ve çöp poşeti dağıttı. Çalışmaları gören bölge halkı da temizliğe yardımcı oldu.

İnşaat Mühendisleri Odası Van Şube Başkanı Baran Bulut Balkan "Sabah saatlerinde başladık. Ciddi bir katılım da oldu. Cumhuriyet Caddesi'nde daha fazla yıpranmalar olmuştu. Cadde boyu çalışmalara başladık. Katılan herkese çok teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.