Trafikte kural ihlali yapıp ehliyetlerine el konulan milyonlarca vatandaş ehliyet affı bekliyor. Neredeyse her gün sosyal medya platformları üzerinden başlattıkları çalışmalarla gündem olan mağdular, seslerini yetkililere duyurabilmiş değil.

Patronların asgari ücret önerisi ortaya çıktı: İşte MÜSİAD'ın talebi! Patronların asgari ücret önerisi ortaya çıktı: İşte MÜSİAD'ın talebi!

Her meclis açılıdğında gündemin önemli konu başlıkları arasında yer alan ehliyet affı çıkmadığı için vatandaşın elini kolunu bağlıyor. Hayatlarını devam ettirmekte zorlandıklarını söyleyen vatandaşlar, özel ihtiyaçalrını gideremediklerinden dolayı 1 defa da olsa ehliyet affının çıkmasını istiyor.

Yaşadıkları sorunlar bir yana el konulan ehliyetlerinden dolayı trafikten de men olmuş durumdalar. Bu durum onları hem piskolojik olarak hem de ekonomik olarak kötü etkiliyor. Ellerinde ehliyetleri olmadığı için özel ihtiyaçlar halinde trafiğe çıkamıyorlar. Çoğunun geniş aile mensuplarından oluşması ve hayat pahalılığından dolayı evlerini geçindirmekte zorlanıyorlar. Bu sorunların çözülmesi için 3 milyon vatandaşın tek isteği ehliyetlerinin geri verilmesi.

Aralarında geniş aile yapısına sahip olan mağdurlar hayat pahalılığından dolayı evlerini geçindirmekte zorlanıyorlar. Sosyal medya da başlattıkları çalışmalarda birçok devlet büyüğüne seslenen vatandaşlar 1 defaya mahsus da olsa ehliyet affının çözülmesini istiyor.

EHLİYET AFFI ÇIKACAK MI?

Trafik kurallarına uymayan, alkollü araç kullanma, hatalı sollama gibi husularda trafik ekipleri ehliyetlere el koyuyor. Birçok siyaset otoritesinin gündemine gelen ehliyet affı konusu meclisin gündeminde önemli konuların başında geliyor.

Sosyal medyadan yaptıkları paylaşımlarla mağduriyetlerini dile getiren vatandaşlara yönelik CHP çözüm önerisini Meclis'e sundu. Trafikte ihlal yapan sürücülerin belirli bir miktar para ödendikten sonra ehliyetlerinin tekrar geri verilmesi için birçok millet vekili kanadındaki yetkili isimler konunnun çözülmesi için Meclis'te konuşma yapmıştı.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, ehliyet affı konusunda yapmış olduğu açıklamalarda"Bir defaya mahsus olarak ölümlü kazaya sebebiyet vermemiş olan, özellikle şoförlerimiz için bir ehliyet affını yılbaşından önce çıkarmanızı bekliyoruz" diyerek lojistik ulaştırma konusunda şoför açığının olduğuna vurgu yaparken, yabancı uyruklu şoförlerin çoğunluğunun fazla olmasına vurgu yapmıştı.