Staj ve çıraklık sigortası Meclis'te gündeme gelecek mi? İşte son gelişmeler... Staj ve çıraklık sigortası Meclis'te gündeme gelecek mi? İşte son gelişmeler...

Işıklar beldesinde faaliyette bulunan bir tuğla fabrikasında feci bir iş cinayeti yaşandı. Fabrikadaki  makinelerde işçilerin karşılaşabileceği kazalara yönelik videolu uyarıda bulunan Hüseyin Pirinççi (22) isimli işçi, sosyal medya hesaplarından çektiği videoları paylaştı.

Pirinççi son uyarı videosunu çektikten 2 gün sonra dün gece dikkat çektiği aynı makineye bacağını kaptırarak ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan Pirinççi kurtarılmayarak sabaha karşı hayatını kaybetti.

GERİDE İŞ KAZALARINA UYARI VİDEOLARI KALDI

Karaaslan köyünde son yolculuğuna uğurlanan genç işçi, söz konusu videoda "Arkadaşlar şu düğmeleri görüyorsunuz değil mi? Bunları bastığınız zaman kafanızı Paris’ten, bedeninizi bizim köyden toplarlar." ifadelerini kullanmıştı. 

Merkez Bankası resmen duyurdu: İşte 15 gün sonra görülecek dolar kuru! Merkez Bankası resmen duyurdu: İşte 15 gün sonra görülecek dolar kuru!

2 TUTUKLAMA

Olayla ilgili başlatılan soruşturmada Pirinççi’nin çalıştığı fabrikada jandarma tarafından 20’ye yakın kişinin ifadesi alınırken 2 kişi utuklandı.

">