OGM’den ücreti ödenmediği için helikopterlerin yangına müdahale etmediği iddialarına yanıt OGM’den ücreti ödenmediği için helikopterlerin yangına müdahale etmediği iddialarına yanıt

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığı organizatörleriyle mücadelenin 7/24 kararlılıkla sürdüğünü vurguladı.

Düzensizliklere asla izin vermediklerini ve vermeyeceklerini belirten Yerlikaya, "Provokatörlere müsamaha göstermedik, göstermeyeceğiz. Milli menfaatlerimiz doğrultusunda, kamu düzeni ve güvenliğimizden asla ödün vermeden, insan haklarına, hukuka ve medeniyet değerlerimize uygun olarak göçle mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz ve sürdüreceğiz," ifadelerini kullandı.

Son 1 haftadır süren "Kalkan-25" operasyonlarında, göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik 100 operasyon gerçekleştirildiğini açıklayan Yerlikaya, şunları aktardı:

"Operasyonlarda, 149 göçmen kaçakçılığı organizatörü yakalandı, 42'si tutuklandı. 21'i hakkında adli kontrol kararı verildi. Diğerlerinin işlemleri devam ediyor. Ayrıca 2 bin 563 düzensiz göçmen yakalandı. Yakalanan düzensiz göçmenler, il göç idaresi müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri başlatıldı. Ülkemizin huzur ve güvenliği için göçmen kaçakçılığı organizatörlerinin her an enselerindeyiz️."

Kaynak: Anadolu Ajansı