Yunanistan'da en az 36 kişinin hayatını kaybettiği, 66 kişinin ise yaralandığı tren kazasının ardından Ulaştırma Bakanı Kostas Karamanlis istifa etti.

"İSTİFAM BİR GÖREVDİR"

AP'nin haberine göre Karamanlis, haksız yere ölen insanların anısına istifasının bir "görev" olduğunu söyledi.

NE OLMUŞTU?

Yunanistan'da Larisa kentinin kuzeyinde bugün yolcu treniyle yük treninin çarpışması sonucu meydana gelen kazada 36 kişi hayatını kaybetti, 66 kişi yaralandı. Kazanın ardından trendeki yolcular otobüslerle Selanik, Larisa ve Katerini'ye götürüldü.

Dünyanın en mutlu ülkeleri açıklandı! Türkiye kaçıncı sırada? Dünyanın en mutlu ülkeleri açıklandı! Türkiye kaçıncı sırada?

İSTASYON ŞEFİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kazayla ilgili nöbetçi istasyon şefi gözaltına alındı, demir yolu işletmecisi Hellenic Train şirketinin temsilcileri de ifade verdi.

3 GÜNLÜK YAS

Yunanistan'ın Tempi bölgesinde meydanagelen tren kazası nedeniyle 3 gün ulusal yas ilan edildi.

Buna göre 1 Mart-3 Mart arasında tüm kamu binalarında bayraklar yarıya indirilirken, halka açık etkinlikler iptal edildi. Siyasi partiler de nisan ayında yapılması beklenen genel seçimler için kampanyalarını askıya aldı.

PROTESTOLAR DÜZENLENECEK

Bu akşam Atina ve Selanik'te kazayla ilgili protestolar düzenlenecek. Sosyal medya üzerinden yapılan çağrıda, "kaza değil, cinayet" ifadeleri kullanıldı.

Atina'dan Selanik'e gitmekte olan yolcu treninde 346 yolcu bulunuyordu. Kaza alanında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.