20 Kasım 2023 tarihi ile Resmi Gazete ve İŞKIUR üzerinde yayımlanmış olan ilanlar kapsamında Kamuya 462 kişilik kadro ile Kamu İşçi ve Personel alımı yapılacak. Bu kapsamda Alım Yapacak Kurumlar:

 • Üniversitelerarası Kurul Başkanlığı,
 • Amasya Üniversitesi,
 • Erzurum Teknik Üniversitesi,
 • Türk-Alman Üniversitesi,
 • Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü,
 • Sağlık Bakanlığı,
 • Manisa Celal Bayar Üniversitesi,
 • Balıkesir Üniversitesi,
 • Kocaeli Üniversitesi,
 • Devlet Su İşleri,
 • Milli Eğitim Bakanlığı,
 • TCDD,

Kimler Başvuru Yapabilecek?

Söz konusu yayımlanmış olan Kamu ilanları için adaylar başvuru yapabimeleri içi genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık soruunu olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlike ile ilgisi olmamak " gibi şartlar aranacak.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Alımları: 

 Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere farklı kadrolarda en az Lise mezunu adaylar içerisinden 95 kişi istihdam edecek. Buna göre alımlar"  20 Gemici, 20 Yağcı, 4 Büro Personeli (Memur), 5 GözcüMuhabereci, 3 Elektrik Zabit, 5 Tekniker,   8 İkinci Kaptan, 4 İkinci Mühendis, 18 Deniz Trafik Operatörü (15 İstanbul, 3 Mersin), 6 Mühendis, 2 Avukat 

TCDD Alımı Detayları:

TCDD bünyesine 5 farklı şehirde olmak üzere 18 Kamu işçi alımı ilanı yayımadı. Engeli ve TMY kapsmaında başvuru alıncak.

Sağlık Bakanlığı Alımları:

Sağlık Bakanlığı bünyesine 4 alanda sözleşmeli personel alacak. Bu kapsamda alımlar " 1 Kameraman, 2 Büro Personeli, 2 Programcı, 1 Diğer Teknik Hizmet Personeli (Grafiker) " olmak üzere gerçekleştirilecektir

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Alımı Detay Detayla:

Giderleri özel Bütçeden Karşılanmak üzere toplamda 172 Sözleşmeli personel alımı yapılacak. En az lise mezunu adayların başvuru yapabileceği ilan için alımlar Hastane bünyesine gerçekleştirilecektir. Alımlar,  61 Destek Personeli (Temizlik, Dağıtım ve Taşıma), 17 Büro Personeli, 7 Sağlık Teknikeri, 2 Laborant, 84 Hemşire, 1 Eczacı kadrolarında yapılacak.

TCDD Genel Müdürlüğü 62 personel alımı gerçekleştirecek! TCDD Genel Müdürlüğü 62 personel alımı gerçekleştirecek!

Balıkesir Üniversitesi Alımı Detayları:

Balıkesir Üniversitesi  (Rektörlük, Fakülteler, Yüksekokullar, Enstitüler, Hastane, Merkez Müdürlükleri vb.) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 76 Sözleşmeli personel alınacak. mezuniyete göre dağılım aşağıdaki gibidir. Alımlari" 1 Büro Personeli, 1 Teknisyen, 17 Destek Personeli, 5 Büro Personeli, 6 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 10 Sağlık Teknikeri, 2 Diğer Sağlık Personeli, 2 Tekniker, 15 Büro Personeli, 15 Hemşire, 2 Mühendis alımı yapılacak. 

Kocaeli Üniversitesi Alımı Detayları: 

 Kocaeli Üniversitesi 657 Sayılı Devlet memurları kanunu kapsamında 4/B sözleşmeli olarak 55 Personel alımı yapılacak. Alım yapılacak kadrolar ise3 Destek Personeli, 2 Teknisyen,   3 Sağlık Tekniker, 3 Büro Personeli, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Tekniker 38 Hemşire Alınacak.

Alımalr işkur üzerinden yapılacak.