İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri koordinasyonunda, uyuşturucu madde kullanımı ve satışının önlenmesine yönelik kent genelindeki çalışmalar büyük bir titizlikle sürdürülüyor.

Bu amaç doğrultusunda, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mücahit Avkıran'ın talimatıyla kentteki 13 ilçede "torbacı" diye tabir edilen sokak satıcılarına yönelik 36 adrese 656 jandarma personelinin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenlendi. Ayrıca operasyon yapılan güzergahtaki bazı yollarda da uygulama yapılarak araçlar arandı. Uygulama neticesinde, çeşitli suçlardan aranan 24 şüpheli de yakalandı.

JANDARMA ÖZEL HAREKAT ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ DESTEK VERDİ

Yapılan operasyonlara Jandarma Özel Harekat Şube Müdürlüğü ekipleri de destek verdi. 

Ekipler, bazı evlere "koçbaşı" kullanarak girdi ve uyuşturucu sattıkları iddiasıyla 36 şüpheliyi gözaltına aldı.

Ayrıca operasyonlarda dedektör köpeklerden de yardım alındı. Yapılan aramalarda samanlık, klima ve tablo arkası gibi çeşitli alanlara gizlenmiş şekilde 25 kilogram sentetik uyuşturucu, 1 kilo 500 gram esrar, 11 uyuşturucu hap, 17 kök kenevir, 5 ruhsatsız tabanca, 6 av tüfeği, bu silahlara ait 111 mermi, sahte para, 300 paket gümrük kaçağı sigara, 23 uyuşturucu kullanma aparatı ele geçirildi.

Maden faciası komisyonunun ilk toplantısı yapıldı: Başkanlığı AK Parti'li isim kazandı Maden faciası komisyonunun ilk toplantısı yapıldı: Başkanlığı AK Parti'li isim kazandı

Gerçekleştirilen aramaların ardından gözaltına alınan toplam 60 şüpheli işlemleri için İl Jandarma Komutanlığına götürüldü.

(Kaynak:AA)