2 gün önce evlenen çift ve akrabaları, Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde hava koşulları nedeniyle plajlarda alınan yasak kararını dinlemedi.

Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde hava muhalefeti nedeniyle plajlarda dün için yasak kararı alındı. Yasağı dinlemeyen 2 gün önce evlenen çift ile bir akrabalarının deniz keyfi ise korkunç bitti.

Kandıra ilçesinde hava muhalefeti nedeniyle dün tüm plajlara girişler yasaklandı. İki gün önce evlendikleri öğrenilen F.T (21) ve eşi E.T. (23) ile akrabaları M.A. (44), Sakarya'dan Kandıra ilçesinde Babalı sahiline yüzmeye geldi.

SÖRF OKULU ÖĞRENCİLERİ KURTARDI

M.A. denizde bir süre sonra gözden kayboldu. F.T.'nin de denizde boğulma tehlikesi geçirmesi üzerine E.T., karısını kurtarmak için suya atladı. 3 kişinin denizde çırpındığını gören sörf okulu öğrencileri sağlık ekiplerini arayıp yardım isterken, hemen denize girerek boğulma tehlikesi geçirenleri karaya çıkardı.

AKRABA ÖLDÜ, GENÇ KADININ DURUMU AĞIR

Türkiye'den Adalarla ilgili flaş hamle: Resmen ilan edildi Türkiye'den Adalarla ilgili flaş hamle: Resmen ilan edildi

Ambulansla Kandıra Devlet Hastanesi'ne kaldırılan M.A. yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını yitirdi. İzmit Seka Devlet Hastanesi'ne kaldırılan F.T.'nin ise hayati tehlikesi devam ettiği, E.T.'nin ise sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.