Geçtiğimiz ay Meclis'e sunulan Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinin yasalaşması beklenirken yeni düzenleme birçok yeni mağduriyete de kapı araladı. 

EYT düzenlemesinden yararlanmak isteyen ancak sigorta başlangıçları 8 Eylül 1999'dan sonra olduğu için 17 yıl daha emekli olmayı beklemek zorunda kalan vatandaşlar kademeli emeklilik sisteminin gelmesini  istiyor.

8 Eylül 1999 düzenlemesini birkaç günle kaçırmaları sonucu emekliliklerinin çok daha fazla uzamasına karşı çıkan vatandaşlar 8 Eylül 1999 öncesi işe başlayanlarla aynı şartlardan yararlanmak isteyerek yaşanan bu mağduriyetin ortadan kalkması için yaş sınırının kademeli yapılmasını talep ediyor.

TYP işçilerine kadro için MHP harekete geçti! TYP işçilerine kadro için MHP harekete geçti!

8 Eylül 1999’dan sonra işe başlayan ve 25 yılı dolduran milyonlarca vatandaş, “Peki biz ne olacağız? Yıllarca emekli olmayı mı bekleyeceğiz, bu eşitliğe aykırı değil mi?” diye soruyor.

09.09.1999 sonrası çalışmaya başlayan vatandaşlar, taleplerini yetkililere daha güçlü bir sesle duyurmak adına Emeklilikte Adalet Derneği'ni kurdu. Seçim öncesi bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyorlar. Twitter'da etkinlik düzenleyen vatandaşlar yetkililere seslenerek bu mağduriyetin bir an önce çözülmesini istiyor.