Ailesiyle birlikte Serdivan İstiklal Mahallesi’nde yaşayan 17 yaşındaki Açelya Yıldırım, 25 Eylül Pazartesi günü "dershaneye gidiyorum" diyerek evden çıktı. Dershane çıkış saatinden sonra kızlarına ulaşamayan ailesi durumu polise bildirdi.

ÖNCE ÇANTASINA ULAŞILDI

Genç kıza ait çanta  Kocaeli’nin Kandıra ilçesindeki Pembe Kayalıklarda bulundu. Daha sonra yapılan araştırmada genç kızın cansız bedeni, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından akşam saatlerinde Kefken Adası yakınlarındaki deniz kıyısında bulundu.

Açelya’nın cansız bedeni otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. Genç kızın ölüm sebebi otopsi işleminin ardından belirlenecek. 

PAYLAŞIMI ORTAYA ÇIKTI

2 Aralık 2023 il il hava durumu raporu! 2 Aralık 2023 il il hava durumu raporu!

Açelya Yıldırım'ın şüpheli ölümüyle ilgili soruşturma başlatılırken genç kızın sosyal medya hesabından yaptığı son paylaşım da ortaya çıktı. Yıldırım'ın mektubundaki ifadelerin ölümüne neden olan süreçle ilgili olup olmadığı, polis soruşturması sonucunda ortaya çıkacak.

İşte Açelya Yıldırım'ın sitem dolu ifadeleri:

"Sevdiğim, okumaya başlamadan önce şunu söylemek istiyorum. Bu yazıyı bir kere oku sonra da fotoğraflarımla, yazışmalarımızla beraber yok et çıkar hayatından. Beni hatırlatan her şeyi yok et. Kendini en kısa sürede toparla. Ölmeden saatler önce, umarım düşündüğüm gibi yapıp sana son kez sarılabilmişimdir.

Sen artık bıktın benim gelip gitmelerimden biliyorum. Haklısın. Öyle bir dönemdeydim ki; ne yapacağımı, kime gideceğimi, kime ne anlatacağımı bilmiyordum. Keşke böyle yapmasaydım, evet ama senin de benim yüzümden çok yorulduğunu ve canının gerçekten çok yandığını gördüm. Şu an belki mutsuzsun ama ben hayatından çıktıktan bir süre sonra toparlayacağına inanıyorum. Sen beni engelleyemezdin, elin gitmezdi mesela. Bir şeyler değişti demek ki.

Ya da benimle video paylaşamazdın ama arkadaşın, senin elinde sigara varken bile paylaşırdı. Dürüst olacağım. Beni değerli gibi hissettirdiğin çok zaman oldu. Kendimi b..  gibi hissettirdiğin zamanlar da ama her şey için teşekkür ederim. Kimse bu kadarını yapmazdı benim için. Seni ölene kadar seveceğim ve öldükten sonra da seveceğim.

Seni hep seveceğim. Bana kalsa hiçbir kızla konuşma ama çok bencilce olurdu değil mi? Hem kendi gidiyor. Hem de bana kızlarla konuşma diyor. Öyle demiyorum. Umarım hayatına birisi girer ve bizim aksimize toksik değil de sağlıklı bir ilişkiniz olur. Sen sevince çok güzel seviyorsun. Seni seven de güzel sever umarım. Çok ağlama ama tamam mı? Çünkü ben bazı şeyleri hak ettim. Sınır koymayı bilemedim. Kendime bazen hakim olamadım.

Sinirlendim, ayrıldım, üzdüm ama seni çok sevdim. Beni unutman lazım sevdiğim, en kısa zamanda ve çok mutlu olman lazım çünkü sen hak ediyorsun. Bende bunu hak ettim. Seni çok seviyorum bir tanem. Seni çok özleyeceğim. Her ne olursa olsun, iyi ki hayatıma girdin. İyi ki böyle bitti.

He bir de sevdiğim, dershaneden sevgilisi olan birisiyle otobüse kadar yürümekle iki kız arkadaşla kafede saatlerce oturup sohbet etmek aynı şey değil. Nolur ne hissettiğimi anla."