Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı ve Terörle Mücadele (TEM) Daire Başkanlığı koordinesinde, Şanlıurfa İl Jandarma Komutanlığı TEM Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, terör örgütü PKK-KCK/PYD-YPG'ye yönelik Şanlıurfa, Hatay, Mersin, İstanbul ve Bursa'da gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan ve aralarında Suriyelilerin de bulunduğu 14 kişinin jandarmadaki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan E.E, H.A. ve H.A. çıkarıldıkları sulh ceza hakimliğince tutuklandı, 6 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, Suriye uyruklu 5 kişinin ise  sınır dışı edilmesine karar verildi.

AK Parti Sözcüsü Çelik sokak hayvanları yasası için tarih verdi AK Parti Sözcüsü Çelik sokak hayvanları yasası için tarih verdi

Jandarma ekipleri tarafından 30 Nisan'da Şanlıurfa merkezli 5 ilde terör örgütü PKK-KCK/PYD/YPG'ye yönelik operasyonda 14 şüpheli gözaltına alınmış, adreslerdeki aramalarda iki uzun namlulu silah, bir mavzer, bir tabanca, bir av tüfeği, 271 fişek, 3 uzun namlulu silah ve bir tabanca şarjörü, bir el telsizi ve 30 dijital materyal ele geçirilmişti.

Editör: Yudum Özel