Kamuda çalışan 750 bin işçiyi ilgilendiren çerçeve protokol anlaşması için Türk-İş’in kurduğu Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmeleri Koordinasyon Kurulu'nun ardından alınan kararlardan memnun olmayan işçiler yetkililere seslenerek ek zam yapılmasını talep ediyor. 

Yeni ekonomi yönetiminin adımları dikkatleri TL varlıklara çeviriyor! Yeni ekonomi yönetiminin adımları dikkatleri TL varlıklara çeviriyor!

Yaklaşık 750 bin kamu işçi en az asgari ücretteki artış oranında zam yapılmasını ve refah payı istiyor.

Asgari ücrete %54 oranında zam yapıldığını belirten işçiler, mevcut çalışma şartlarında aldıkları ücretin yetersiz olduğunu ve ücretlerdeki bu adaletsizliğin giderilmesi gerektiğini ifade ederek maaşlarına ek zam talebinde bulunuyorlar. 

Toyota fabrikası Biri Bizi Gözetliyor Evi'ne döndü: İşçiler Erdoğan'a şikayet etti Toyota fabrikası Biri Bizi Gözetliyor Evi'ne döndü: İşçiler Erdoğan'a şikayet etti

Görüşmelerde işçi kesimini temsil eden TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ heyetleri ile işvereni temsil eden Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) yetkilileri arasındaki pazarlık kamu işçilerini memnun etmedi. 

Mevcut ekonomik şartlarda geçinmekte zorlanan kamu işçileri ek zam taleplerinin yanı sıra tayin hakkı da talep ediyor. Sosyal medya hesaplarından sendika başkanlarına ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a seslenen işçiler talepleri doğrultusunda kamu işçilerinin de memnun olacağı bir çalışma yürütülmesini istiyor.