Biden, Trump ile katıldığı canlı yayındaki tartışma programında sergilediği performans yeterli bulunmayarak eleştirilere maruz kaldı. Bazı kesimlerden ise 'seçimden çekil' çağrıları yapıldı. Biden yönetimi ise seçimden çekilme gibi bir durumun söz konusu olmadığı yönünde açıklamalarda bulundu.

"ÇOK HASTAYDIM"

Ülkede tartışmalar sürerken bu kez açıklama Biden'dan geldi. Biden münazara sonrası ilk televizyon röportajını ABC News'e verdi. 

Yaptığı açıklamada Biden, performansının yetersizliği olarak Trump'ı hedef gösterdi. O güne ilişkin konuşan Biden, şu açıklamalara yer verdi:

"Çok hastaydım, kendimi çok kötü hissediyordum. Ayrıca, Trump mikrofonu bile kapalıyken bağırıyordu. Bu da benim dikkatimi dağıttı. Sorun sadece bu değildi ama çok kontrol sağlayamadım.

Trump'ı yenmek için en kalifiye kişi benim."

"BEN DÜNYAYI YÖNETİYORUM"

Gelen soruları yanıtlayan Biden, zihinsel sağlığını ölçmek için bir muayeneyi kabul edip etmeyeceğini cevaplamaktan kaçınarak şu ifadelerde bulundu:

"Her gün yaptıklarımla ben zaten muayeneden geçiyorum.

Ben dünyayı yönetiyorum. Mübalağa gibi gelebilir ancak değil, biz dünyanın merkezindeki ülkeyiz."

Öte yandan Biden, seçimden çekilmeyeceğini hatırlatarak sadece Tanrı'nın onu çekilmeye ikna edebileceğini bildirdi. 

Bangladeş'te halk kamuda liyakat istiyor: Protestolarda 75 kişi öldü Bangladeş'te halk kamuda liyakat istiyor: Protestolarda 75 kişi öldü

Kaynak: AA