Avustralyalı rock müzik grubu olan AC/DC, 1973'te Sidney'de kuruldu. Yaptıkları müziği Rock'n Roll olarak tanımlayan grup hard rock ve heavy metalin öncülerinden kabul ediliyor.

Eylül ayında vereceği Yunanistan konseri öncesi İstanbul'u ziyaret etmiş olan Evans, şehre olan hayranlığını şu sözlerle ifade etmişti:

"İlk kez Türkiye'ye geliyorum. İstanbul beklediğim gibi değildi. Gerçekten böyle beklemiyordum. Harika bir şehir, büyüleyici. Dünyada birçok yerde bulundum, İstanbul gerçekten çok güzel bir yer. Çok modern. Binalar ve mimari gerçekten çok özel."

"Atatürk harika bir lider"

Sözlerinin devamında Atatürk'e olan hayranlığını dile getiren şarkıcı şunları kaydetti:

Ölümlü Dünya 2'de neler oluyor? Seyirciyi tatmin etti mi? Ölümlü Dünya 2'de neler oluyor? Seyirciyi tatmin etti mi?

"Mustafa Kemal Atatürk, harika bir lider. Birinci dünya savaşında Gelibolu'da olanları biliyorum. Ordunun başında olan oydu. Gerçekten büyük bir lider. Bu benim için de sürpriz oldu. Buraya geleceğimi beklemiyordum. Tarihi yakından takip ederim, burada olmak heyecan verici ve aynı zamanda büyük bir onur."

Erkenden gelmeye karar verdi

Gelecek sene Türkiye'de konser vereceğini belirten şarkıcı şöyle konuştu:

"Türk halkı gerçekten de kim olduğumu biliyor, gelecek sene de gösterilerim olacak. Bir Türkiye turu olacak aslında. Eğer yılsonuna doğru denk gelirseniz Türkiye'de gösterimi yapıyor olacağım. Şimdilik sadece ülkenizi ziyaret ediyorum. Gelecek sene yapacağım gösteriden önce güzel ülkenize şöyle bir göz atıyorum, tabi bu seneden biletleri alsanız da mutlu olurum."

Eylül ayında bu açıklamaları yapan şarkıcı fikir değiştirmiş olmalı ki 20 Ekim'de İstanbul Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi'nde konser verecek.