Afyonkarahisar Belediye Başkanı, 31 Mart yerel seçimlerinde CHP'li Burcu Köksal olmuştu. Afyonkarahisar Belediyesi, sosyal medya hesabından alınan yeni kararları duyurdu. Bu kararlar ise şöyle:

"Şehit ailelerimiz, şehit yakınlarımız, gazilerimize ve engellilerimize yönelik su tarifeleri için uygulanan %50 indirimli tarife %85'e çıkardık"

"Belediyemize ait sosyal tesislerde uygulanan fiyat tarifelerinde %35 ile %45 arasında indirime gittik"

"YÜNTAŞ'a ait tesislerde de yakın zamanlarda yeni düzenlemeler yapacağız"

"Emeklilerimiz için söz verdiğimiz Çınarlar Lokali'ni en kısa sürede hayata geçirerek çayı 1 liradan suyu ise maliyetine satışa sunacağız"

"Ekmek fiyatlarında herhangi bir artışa gitmeyerek 5 liradan satmaya devam edeceği

"Şehir dışına yapılan cenaze nakilleri için daha önce alınan kilometre başı 6 lirayı kaldırarak bu hizmeti ücretsiz olarak sunacağız"

"Vatandaşlarımıza 400 TL olan nikah ücret bedelini sığınmacılar için 10 bin TL'ye çıkardık"

Skandal iddia: İranlı öğretmen ilkokul öğrencilerine cinsel istismarda bulundu Skandal iddia: İranlı öğretmen ilkokul öğrencilerine cinsel istismarda bulundu

Geçen haftalarda da kentte iş yeri açma ve çalışma ruhsatı bulunmayan sığınmacılara ait dükkanların faaliyetlerine son verilmişti. Sığınmacılara yönelik nikah ücretini 25 kat artıran karar belediyenin sosyal medya hesaplarında da açıklandı.

Editör: Gizem Külcü