Ankara saldırısı sonrası o paylaşımları yapan gazeteciye gözaltı Ankara saldırısı sonrası o paylaşımları yapan gazeteciye gözaltı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, geçtiğimiz günlerde basın yayın kuruluşlarının Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Bakan Göktaş, soruların soruları bir bir cevapladı. Özellikle nafaka konusuna dikkat çeken Bakan Göktaş, 6284 sayılı Kanun’un değiştirilmesinin söz konusu olmadığını belirtti ve mağdur olanlara destek verdiklerini ifade etti.

''Süresiz nafaka kabul edilebilir değil''

Bakan Göktaş, "Ailenin güçlendirilmesi bizim öncelikli alanlarımızdan bir tanesi. Ancak bu tartışmanın 6284 sayılı kanunundan ayrı bir şekilde ele alınması gerektiğine inanıyorum" derken, sözlerine şöyle devam etti: "6284 bizim önemli bir kanunumuz. Diğer yandan karardan kaynaklı bazı mağduriyetler doğuyorsa bunları ele almak lazım. Ben süresiz nafaka konusunu da önemsiyorum. Bazı insanlar 1990’lı yıllarda evlenmiş. Süresiz nafaka ödemek gibi uygulama kabul edilebilir olamaz. Dolayısıyla bunu da ele almak ve buna da dikkat etmek lazım. Eğer bir mağduriyet oluşuyorsa üstesinden gelmek lazım. Diğer bakanlıklarımızla da bu konunun üzerinde çalışmayı hedefliyoruz."