Hollanda doğumlu olan ve daha önce Hollanda'nın alt yaş kategorilerinde forma giyen Kadıoğlu'nun annesi Diane ve babası Feyzullah Kadıoğlu, De Gelderlander'e verdikleri röportajda Hollandalılar tarafından hakaretlere maruz kaldıklarını söyledi.

Başakşehir'in Konferans Ligi'ndeki rakibi belli oldu Başakşehir'in Konferans Ligi'ndeki rakibi belli oldu

Kadıoğlu'nun annesi Diane söz konusu röportajda, 24 yaşındaki oyuncuya 'hain' dendiğini ve bundan dolayı üzüldüğünü söyledi. Sözlerine şöyle devam etti:

A A 20240601 34747556 34747550 K 6Or5.Jpg

"Ferdi, Türkiye forması giydiği için 'hain' olarak adlandırılıyor. Bu bizi incitiyor. Tüm bu insanlar işin iç yüzünü bilmiyor. Türkiye Futbol Federasyonu, Ferdi'ye inandığını gösterdi." 

Öte yandan baba Feyzullah Kadıoğlu ise şu ifadeleri kullandı:

"Geçenlerde Fenerbahçe stadyumunda onun adını tüm tribünler haykırdığında tüylerim diken diken oldu. Almanya'ya karşı oynanan hazırlık maçında attığı gol beni çok gururlandırdı. Türkiye, Ferdi'yi bağrına bastı. Biz ona her zaman inandık. Ferdi, zihinsel olarak çok güçlü bir çocuk."

Opta verilerine göre, EURO 2024'te 5+ şut pası veren (11), top kapan (10), pas arası yapan (7), ikili mücadele kazanan (28) ve çalım atan (5) tek fubolcu Ferdi Kadıoğlu oldu.

Editör: Ali Çetin