Fenerbahçe, teknik direktör Jose Mourinho için düzenlenen imza töreniyle yeni bir döneme adım attı. Törene katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, eski başkan Aziz Yıldırım'ın Portekizli teknik adamla ilgili sözlerine yanıt verdi.

Whatsapp Image 2024 06 03 At 14.23.31

Başkan Ali Koç, törende yaptığı konuşmada Fenerbahçe'nin seçim sürecine değinerek, geçen seferin iki katı katılım beklediklerini belirtti. Koç, "Seçim sürecimiz var, geçen seferin iki katı oy kullanımı olacak. Fenerbahçe'nin kazandığı bir sonuç olsun. Biz hayal satmıyoruz, gerçekleri anlatıyoruz," dedi.

Danimarka ve Slovenya yenişemedi Danimarka ve Slovenya yenişemedi

Fenerbahçe'nin transfer stratejisine dikkat çeken Ali Koç, kulübün transfer süreçlerini her zaman gizli tuttuklarını ifade etti. "6 senedir hiçbir transferde haber sızdırmadık. Transferi yaptıktan sonra açıkladık. Jose Mourinho da aynı şey oldu," diyerek kulübün bu konuda ne kadar titiz davrandığını vurguladı.

Fenerbahce Eski Baskani Aziz Yildirimdan Aciklama Ali Koca Kongre Cagrisi Lahj

Aziz Yıldırım'ın Jose Mourinho ile anlaşmaya varıldığı yönündeki iddialarına yanıt veren Koç, "Sayın Yıldırım 'Anlaştık' dedi ama işin gerçeği böyle değildi. Gerekli açıklamayı Jose Mourinho yapacaktır," şeklinde konuştu. Bu açıklama, eski başkanın iddialarının gerçeği yansıtmadığını ortaya koydu.

İLK İLETİŞİM KURAN MARİO BRANCO

Portekizli teknik adam, sözlerine, "Eğer soruyu doğru anladıysam, benimle ilk iletişime geçen kişi Mario Branco'ydu. Bunun sonucundan Ali Koç ilk iletişime geçen kişi oldu. Buraya gelmemi tetikleyen şey bu oldu. Her yere gittiğimde dedikodular oluyor. Transfer anlamında kimseyle konuşmadım. İsim değil proje, istikrar görmek istiyorum. Sadece isimler üzerinden değil, profiller üzerinden konuştuk. Asla isim konuşmadık. Geçmiş kulüplerimden oyuncularıma ilgim yok. Roma'dan hiçbir oyuncuya ilgim yok. Acele etmenin, duygusal davranmanın zamanı değil." ifadeleriyle devam etti.

AZİZ YILDIRIM NE DEMİŞTİ?

Fenerbahçe'de başkan adayı olan Aziz Yıldırım, cuma günü Mourinho'nun adının gündeme gelmesinin ardından, "Önder Bey ve Mahmut Bey, Jose Mourinho ile görüştü, belli bir noktaya geldik. Onlara da çağrı yaptık, 'Gelin bedelini beraber ödeyelim, beraber bu işi halledelim' dedim. Neyse akılları gelmiş, gitmişler konuşmuşlar. Bana da sordu öbür taraf, 'Gerekirse imzalayın' dedim. Çünkü onların yetkisi var, bizim yetkimiz yok şu anda. Onlar da Mourinho'ya talip olmuşlar. İyi bir hamledir. Fenerbahçe'ye İsmail Kartal'dan sonra Jose Mourinho! Güzel işte Jose Mourinho ile anlaşmaları. Söylediler bana. Ben seçilirsem ben de çalışırım. 'Gelin beraber anlaşalım, imza attıralım, çalışmaya başlasın' demedim mi! Sonuçta seçilirsek biz de çalışırız, fark etmez." demişti.

Editör: Ali Çetin