Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın fiyatlarına ilişkin tarih ve rakam verdi.

Akaryakıt fiyatlarına indirim yolda! 7 Aralık Çarşamba güncel akaryakıt fiyatları Akaryakıt fiyatlarına indirim yolda! 7 Aralık Çarşamba güncel akaryakıt fiyatları

İslam Memiş, daha önceki açıklamalarında kasım ayında altında sert yükselişlerin devam edeceğine yönelik ifadeler kullanmıştı. Bu açıklamalarını yenileyen Memiş, altın piyasasına yönelik olarak “Pozitif seyrin devam etmesini bekliyorum” dedi. Fed’in gelecek toplantıda 50 baz puanlık faiz artırım beklentilerinin güçlendiğine vurgu yapan Para Piyasaları Uzmanı “Bundan sonra emtia pozitif seyredecek” açıklamasını yaptı. 

"ALTIN GİBİ GETİRİSİ VAR"

Dünya ekonomisinin iyi yerlere gitmediğinin altının çizen Memiş, “Gram altın için 1200-1400 lira seviyelerini bekliyoruz” ifadesini kullanarak gümüş değerlerinde yaşanan artışa dikkat çekti. Memiş, “Altın sekiz aydır baskılanıyor. Daha gidecek yolu var.” sözlerini kullanarak şöyle devam etti: Altının seviyesi yüksek ben harçlıklarımla altın alamıyorum diyenlere gümüşü işaret ediyoruz. Gümüşün gramı 13 lira. En azından birkaç gram kenara koymak süreti ile altın gibi getirisi olan bir emtiadan bahsesiyoruz.