HAK-İŞ'ten Erdoğan'a asgari ücret resti: İşleri daha da karıştırır! HAK-İŞ'ten Erdoğan'a asgari ücret resti: İşleri daha da karıştırır!

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) ile özel halk otobüsleri arasında gerilim sürüyor. ABB, yaşanan süreçle ilgili bir açıklamada bulundu.

9 OTOBÜS PARKA ÇEKİLDİ

Açıklamada, “Özel Halk Otobüsü esnaf yönetimleri, maliyetlerin artması ve akaryakıt zamları nedeniyle Belediyemizi hedef göstererek öğrenci abonmanı ve serbest biniş hakkı bulunan vatandaşlarımızı otobüslerinde taşımama kararı açıkladı. Bu doğrultuda, diğer araçlara uygulanan cezai işlemlerin yanı sıra 9 adet araç parka çekildi.

"BAŞVURU YERİ BELEDİYE DEĞİL"

Bakanlık tarafından verilen desteği beğenmeyenlerin başvuracağı yer belediye değil, kanunla ücretsiz taşıma hakkını belirleyen ve bunun karşılığında ödeme yapan kurumlardır. Hele ki tüm Türkiye’de böyle bir sistem uygulanıyorken, manidar bir zamanlama ile yaklaşan seçimler öncesi sadece Ankara’da aldıkları bu kanunsuz karara bir devlet kurumu olarak boyun eğmemiz mümkün değildir” ifadeleri yer aldıç