Futbolcu Arda Turan, bugün sosyal medyada en çok konuşulan isimler arasında yer aldı. Turan'ın gündem olmasının sebebi ise 'Orhan Veli Gencebay' açıklaması oldu. Deneyimli futbolcu, söylediği iddia edilen sözler hakkında bir açıklamada bulundu.

Arda Turan'ın "Hayatında Orhan Veli Gencebay'ın kitabını eline almamış, okumamış adamlar bana cahil diyor" şeklinde bir söz söylediği iddiası bugün sosyal medyada gündem oldu.

İddia, kısa süre içinde pek çok kişi tarafından paylaşıldı.

Sırbistan-Kosova arasında anlaşma sağlanamadı Sırbistan-Kosova arasında anlaşma sağlanamadı

Kendisine atfedilen sözlerin, sosyal medyada gündem olması sonrasında Arda Turan, Instagram hesabı üzerinden bir açıklamada bulundu. Turan, bu açıklamanın kendisine ait olmadığını belirterek şu ifadeleri kullandı:

"Bana atfedilen "Orhan Veli Gencebay" ifadesi, sanıyorum ki "Sait Faik'in Abasıyanık Kitabı" şeklindeki o yaygın espriden ilhamla uydurulmuş olsa gerek. Uyduranlara sormalı: Ben nerede öyle bir ifade kullanmışım? Gören duyan?

"EDEBİYAT YALAN ATMAKTAN UZAKLAŞTIRIR"

Yeri gelmişken de söylemeli: Edebiyatla ilgilenin; edebiyat, yalan atmaktan uzaklaştırır. Edepli olmakla da yakından ilgilidir çünkü. Sait Faik Abasıyanık ya da Orhan Veli Kanı gibi güzel adamlar özleniyor bu yüzden. Keşke halen aramızda yaşasaydılar; piyasa, yalan yazanlara ve yalancılara hemen kananlara kalmazdı."