Türkiye'de uzun yıllardır süre gelen bir sıkıntı olan öğretmen atamaları sorunu hala devam ediyor. Binlerce öğretmen, içinde oldukları bu durumdan dolayı maddi ve manevi olarak zora girdiklerini, çalıştıkları diğer kurumlarda maaşlarını alamadıklarını ve nitelikleri dışında işlerde çalışmak zorunda kaldıklarını dile getiriyorlar. 

Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) başarılı puan alan, ancak atanamayan öğretmen adayları yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi için yetkililere çağrıda bulunarak seslerinin duyulmasını istiyorlar.

Atanamayan öğretmenler yetkililerden bir haber bekliyor!

Yeterli olmayan istihdam koşulları ve mülakatlar yüzünden KPSS'de yüksek puan almalarına rağmen atanamayan öğretmen adayları yetkililere seslenerek, geçimlerini sağlamakta zorlandıklarını aktarıyorlar. Sosyal medya platformlarında etkinlik düzenleyerek atama istediklerini ve alanları dışında işlerde çalışmak istemediklerini yazıyorlar. 

Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri Kadro Bekliyor Fahri Kur'an Kursu Öğreticileri Kadro Bekliyor

Mağdurlar; eğitim sisteminin ihtiyaçlarını ve öğretmen atamalarını dengelemek, öğretmen adaylarının bekleyişlerini sona erdirmek ve eğitim kalitesini artırmak için yetkililerden bu konuda adım atmasını talep ediyorlar. Biz de İşçi Haber olarak; mağdurların istek ve taleplerini dile getiriyor ve yanlarında olduğunu bildirmek istiyoruz.