KPSS mağduru öğretmenler, Twitter üzerinden #MahmutÖzerİstifa etiketiyle kampanya başlattı. Bugün, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Özer ile görüşen bir öğretmenin aktardığına göre Bakan Özer, "Düşük puanlılar atandıysa istifa ederim. Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor" dedi.

2020'de KPSS sınavına giren öğretmen adayları, 2021 yılında kendilerinden daha düşük puanlarla öğretmen alımı yapıldığını belirterek Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer hakkında Twitter üzerinden ‘#MahmutÖzerİstifa’ etiketiyle bir kampanya başlattı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VE BAKAN ÖZER İLE GÖRÜŞTÜLER

Twitter üzerinden birçok öğretmen, aldıkları puanı ve 2021'de alınan taban puanları karşılaştıran paylaşımlar yaptı. Örneğin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Serap Güneş, 2020 KPSS'den 78,33 puan aldığını, 2021 KPSS'sinde aynı alana 77 puanla atama yapıldığını paylaştı.

Öğretmenler, bugün eğitim ve öğretim yılının açılışı dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Bakan Mahmut Özer'in katıldığı Sancaktepe Arif Nihat Asya Anadolu Lisesi'ne gitti. Öğretmenler burada hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Bakan Özer ile görüştü.

ERDOĞAN: "BÖYLE BİR DURUM VARSA GÖREVDEN ALIRIM"

Sözcü'nün haberine göre Görüşmede yer alan, ismini paylaşmak istemeyen başka bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni görüşmeyi anlattı. 2020 KPSS'sinde 78 puan alan, 2021'de 77 puanlı öğretmenlerin atandığını söyleyen öğretmen şunları söyledi:

“Görüşme planlı bir şey değildi. Cumhurbaşkanı konuşmasından sonra Bakan beyle giderken demirlerin oradan seslendik. Önce anlamadılar. Bırakmadık seslenmeye devam ettik, ‘2020 KPSS mağduruyuz’ diye. Cumhurbaşkanı da Bakan da sonra duydu ve dinlediler.

Lina'nın ölümüyle ilgili korkunç gelişme ortaya çıktı Lina'nın ölümüyle ilgili korkunç gelişme ortaya çıktı

Bakan Mahmut Özer, bize aynen ‘Sizden düşük puanlılar atandıysa istifa ederim' dedi. Cumhurbaşkanımız da ‘Böyle bi durum varsa ben zaten kendim görevden alırım' dedi.”

BAKAN ÖZER’DEN ÖĞRETMENLERE: "MÜHENDİSLER ATANAMIYOR AMA AĞLAMIYOR"

2020 ve 2021 KPSS sonuçlarına dair hazırladıkları tabloyu gösterdiklerini belirten öğretmen, şu ifadeleri kullandı:

“Ama Bakan Özer, ‘2 yılın puanlarını böyle karşılaştıramazsınız’ görüşünü savundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ‘Cumhurbaşkanımız siz Ankara'ya döneceksiniz ben dinlerim’ dedi. Bunun sonrasında Bakan Mahmut Özer ile içeride görüşmeye devam ettik.

Çok fazla konuşmamıza fırsat vermedi. Söylediklerimizi kabul etmedi. Tam tersine 2021'de atananların çoğu 2020'de girenler dedi. Ben o görüşmede kendimi tutamadım ağlamaya başladım. Bakan bana ‘Mühendisler de atanamıyor ama böyle ağlamıyor' diye yanıt verdi.”