Hatay'ı ziyaret ederek incelemelerde bulunan Bakan Mehmet Özhaseki, Aksaray Mahallesi’nde 6-7 yıl önce kentsel dönüşüm çalışması yapıldığını ancak vatandaşlardan gelen tepkiler üzerine projenin iptal edildiğini belirterek, “O zaman yalvardık yakardık derdimizi anlatamadık” ifadesinde bulundu.

Haber Türkiye gazetesinde yer aldı. Akif Bülbül'ün haberinde yer verdiği bilgilere göre Bakan Özhasekiprotestocu grupların kendilerine kentsel dönüşüm yaptırmadıklarını aktardı. Özhaseki'nin açıklamalarının devamında ise şu ifadeler yer aldı:

Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı Uyuşturucu operasyonunda gözaltına alınan 2 kişi tutuklandı

“Ama burası çok riskli bir yerdi, biliyorduk. Bırakıp gitmek zorunda kaldık. Hâliyle zorla, vatandaş istemezse veya sizi burada protesto ediyorlarsa, size karşı çıkıyorlarsa kavga ederek yapacak bir şey yok. Mecburen, üzülerek ayrılmak zorunda kaldık. Üstelik gece yarısına kadar burada oturdum, saatlerce dil döktüm. Olmadı, kısmet değilmiş diyelim. Depremde mahalle tamamıyla yerle bir oldu. Keşke mani olunmasaydı, keşke ideolojik çatışmalara kurban gitmeseydi de bir tek vatandaşımız ve kardeşimizin burnu bile kanamasaydı. Maalesef bedeli çok ağır oldu bu işin. Şu anda burada 5.600 konuta başladık, tamamının ihalesi yapıldı, evler yükselmeye devam ediyor."

Editör: Öznur Kaya