Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Kocaeli Darıca'da yaşanan öğretmene saldırı olayıyla ilgili sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımda bulundu.

Kocaeli'nin Darıca ilçesindeki bir okulda öğretmene yönelik gerçekleştirilen saldırıyı kınayan Tekin, şiddetin her türlüsüyle mücadelede kararlılık vurgusu yaptı.

Bakanlık olarak bu menfur olayla ilgili soruşturmayı başlatıldığını ve adli sürecin takipçisi olacaklarını belirten Tekin, şu ifadeleri kullandı: 

"Okullarımızın daha güvenli hale gelmesini amaçlayan ve içerisinde şiddete karşı yasal düzenlemelerin de yer aldığı yeni Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bir an önce hayata geçirilmesi için elimizden ne geliyorsa yapacağız."

Bakan Tekin, bu kapsamda okullarda güven ikliminin tesisi ve eğitim süreçlerinin daha sağlıklı ilerleyebilmesi için sene başında hayata geçirilen "Veli Randevu Sistemi"nin önemini bir kez daha vurguladı. Tüm eğitim ailesine geçmiş olsun dileğinde bulundu.

NE OLMUŞTU?

Kazım Karabekir Mahallesi'ndeki bir ilkokula gelen veli M.A. ile 2 yakını, dün çocuğunun arkadaşları tarafından dövüldüğü gerekçesiyle öğretmenler B.L. ve M.D. ile tartışmaya başladı.

Öğretmenlere küfür eden ve saldırmaya çalışan veli ile yakınları, diğer öğretmenler tarafından uzaklaştırıldı.

Şikayet üzerine gözaltına alınan 3 kişinin emniyetteki işlemleri sürüyor.

Sahipsiz köpeğin bir kişiyi ısırdığı mahallede kuduz karantinası başlatıldı Sahipsiz köpeğin bir kişiyi ısırdığı mahallede kuduz karantinası başlatıldı

Editör: Elif Zülfigaroğlu