Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençlere müjdeli haberi vermişti. Müjdeyi verdiği yükseköğretim öğrencilerine cep telefonu ve internet desteğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. 

Başkan Erdoğan yaptığı açıklamada: 'Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Verilmesine İlişkin Karar' Resmi Gazete'de yayımlandı. Karar ile, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi aşmayan mobil telefon cihazları ile bilgisayar cihazlarının elektronik ortamda düzenlenen fatura ile yapılan satın alımlarında kullanılabilecek. Söz konusu öğrenciler için sağlanacak internet desteği, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ücretsiz, aylık en fazla 10 gb olacak şekilde yıllık 120 gb olacak.''dedi.

Cep telefonu ve internet desteğine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayınlandı. Toplamda 5 bin 500 TL'yi aşmayacak destekten 9 bin 500 TL'yi aşmayan mobil telefon cihazları ile bilgisayar cihazlarından gençler faydalanabilecek.

Öğrenciler için sağlanacak internet yardımı, bir hatla sınırlı olmak üzere 12 ay boyunca ücretsiz, aylık en fazla 10 gb olacak şekilde yıllık 120 gb olacağı açıklandı.

Aranan organize suç örgütü yöneticisi yakalandı! Aranan organize suç örgütü yöneticisi yakalandı!

9 BİN 500 TL'Yİ AŞMAYAN TELEFONLAR ALINABİLİR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, nihai satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi aşmayan mobil telefon ve bilgisayar cihazları satın alımlarında her öğrenciye bir defaya mahsus olmak üzere 5 bin 500 TL destek verilecek.