Galatasaray, Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Michy Batshuayi ile 3 yıllık anlaşmaya varıldığını açıkladı. Belçikalı yıldız böyle 3 büyüklerde oynamış ilk yabancı oyuncu oldu. 

Galatasarayda Batshuayi Iddiasi 8Ssz

Galatasaray'a transfer olan Michy Batshuayi, sosyal medya üzerinden açıklama yaptı. 

İşte Belçikalı yıldızın sözleri:

"Sevgili taraftarlar,

Yaklaşık 3 yıl önce; büyüleyici İstanbul'un heyecan verici semalarına doğru uçmaya karar verdim.

Bazıları buraya kariyerimin alacakaranlığında geldiğimi düşünmüş olabilir. Bana gübenen kulüpler ve taraftarların desteği sayesinde golcü pelerinimi yeniden giydim, rekabetçi bir ligde yeniden gelişmek için ihtiyacım olan tutkuyu ve ışığı buldum.

Ocak ayında geleceğim hakkında karar verme hakkına sahip olunca, bir haber bekledim. Niyetten şüphem olmasa da, eylemin sesi, söylemden çok çıkar.

Bu durumdan ötürü, yeni bir meydan okumaya yol alma zamanı geldi. Kararım; Galatasaray camiasına katılmak ve Süper Lig ile İstanbul şehirlerine bağlılığıma devam etme yönünde oldu.

Trabzonspor'da Onuachu defteri kapanıyor! İbre Weghorst'a döndü Trabzonspor'da Onuachu defteri kapanıyor! İbre Weghorst'a döndü

Kararımın ve imzamın getirdiği ağırlığın farkındayım. Dik duruyorum ve gururluyum. Kim olduğumu ve nereden geldiğimi unutmuyorum. Ama nereye gideceğimi de çok iyi biliyorum.

Kalbimde önemli bir yere sahip bu şehirde kalmaktan, en başarılı kulübün renklerini giymekten mutluyum. Ve bu başarı geleneğinin sürmesi için her şeyi yapacağım.

Batsman Rams Park'ta, yakında tüm ekranlarda!"

7A361A57C9B24Ca9B1D56D1C249232Af

Editör: Ali Çetin