Transfer çalışmalarını sürdüren Beşiktaş, Arjantinli yıldız futbolcu Angel Di Maria için resmi girişimlere başlamıştı. Portekiz basını, Arjantinli yıldızın geleceği hakkında flaş bir iddiada bulunurken Beşiktaş'ın yaptığı teklifi de duyurdu. 

İşte detaylar...

Angel Di Maria Argentinien Wm 2022 1671455735 98718

Arjantinli yıldızın 14 Temmuz'da sona erecek olan Copa America'nın ardından geleceğiyle ilgili kararını açıklaması beklenirken Portekiz gazetesi A Bola, Benfica'nın bu transferde bir adım öne geçtiğini ileri sürdü.

Sivasspor'un yeni başkanı belli oldu Sivasspor'un yeni başkanı belli oldu

Haberde, 36 yaşındaki hücum oyuncusu için Beşiktaş ve Rosario Central'in de devrede olduğu ancak Di Maria'nın, Portekiz kulübüyle sözleşme yenilemeyi en güçlü seçenek olarak gördüğü belirtildi.

Haber detayında, "Benfica, bir sezon daha Di Maria'yla yoluna devam etme konusunda lider durumda" ifadelerine yer verilirken, Beşiktaş'ın yaptığı teklifin ise detayları paylaşıldı.

Siyah beyazlı kulübün ikinci başkanı Hüseyin Yücel'in devreye girdiği ve Arjantinli yıldıza 1 yıllık sözleşme, 5 milyon Euro yıllık ücret ve 2.5 milyon Euro imza parası teklif etmeye hazır olduğu belirtildi.

Di Maria için mali çıkarların öncelik olmadığına vurgu yapılırken, geçen yaz daha iyi teklifler olmasına rağmen Arjantinlinin Benfica'yı tercih ettiği hatırlatıldı.

Editör: Ali Çetin