Ege Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık işçileri yarım gün iş bıraktı! Ege Üniversitesi Hastanesi’nde sağlık işçileri yarım gün iş bıraktı!

 Milletvekili Burcu Köksal, “EYT yasası bugün komisyonda görüşülecek ama SGK için 5000 ila 5975 günlük prim aralıkları konulmuş. Belli tarihlerde girişi olanlar 5000 günden başlayarak 5975 güne kadar kademelendirilmiş. Millet, 5000 gün diye inanıp güvenerek borçlandı. Şimdi ne olacak? Yeni bir mağduriyet doğacak” dedi.

“SGK İLE BAĞKUR’LU ARASINDA ADALETSİZLİK VAR…”

Esnafın, çiftçinin bir umutla emekli olacağım derken mağdur olacağının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “Bağkur’ludan erkeklerde 9000, kadınlarda 7200 prim günü istenmiş. Yani esnaf, çiftçi bir umutla ‘Emekli olayım’ derken şimdi de bu yüksek prim günü yüzünden mağdur olacak, AKP sayesinde EYT olacak ‘EPT’ emeklilikte prime takılanlar. Burada, SGK ile Bağkur’lu arasında bir adaletsizlik var. Bu prim günlerini gelin, yeniden ele alalım. Türkiye’de yaşam koşulları ağır, geçim sıkıntısı had safhada, bu yüksek prim günleriyle insanları yeniden mağdur etmeyelim” diye konuştu