ADD'de konuşan Özel, yaptığı açıklamada "Birazdan buradan çıkıp İstanbul'da bir kreşe gideceğim. O kreşte bir mezuniyet var. O çocuğun babası Tayfun Kahraman. Hepimizin yerine yatıyor" ifadelerine yer verdi.

"BEN DE ONUN YERİNE KIZININ MEZUNİYETİNİ İZLEMEYE GİDİYORUM"

Konuşmasında Tayfun Kahraman'a değinen Özel, şu açıklamalarda bulundu:

"Birazdan buradan çıkıp İstanbul'da bir kreşe gideceğim. O kreşte bir mezuniyet var. O çocuğun babası o çocuğu o kreşe hiç bırakamadı, hiç alamadı. O çocuğun babası benim yerime bir şey yapıyor, ben de onun yerine kızının mezuniyetini izlemeye gidiyorum. O çocuğun babası Tayfun Kahraman. Hepimizin yerine yatıyor."

"ÇADIRLARI FETÖ'CÜLER YAKTI"

Gezi Parkı olaylarına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulunan Özel, şu ifadelere yer verdi:

"Dozerler gelince önüne geçtiler, çadır kurdular. Çadırlarını FETÖ'cüler yaktı. Direndiler, çoğaldılar, 100 oldular, bin oldular, 10 bin oldular, 81 ilde 85 milyon oldular. Tayfun Kahraman, 'Başbakan Türkiye'ye gelmesin, yönetimi bize devredin' demedi. Deseydi darbeci olurdu. 

Ağaçları kesmeyin, Topçu Kışlası yapmayın, AVM yapmayın, silah atar gibi gaz bombası atmayın, bu talimatları veren İstanbul, Ankara, Hatay emniyet müdürlerini görevden alın, gözaltına alınanları serbest bırakın dedi. Üç emniyet müdürü de 15 Temmuz'da darbeye kalkıştı."

Bakan Yerlikaya: Bayram tatilinin ilk 2 gününde trafik kazalarında maalesef 16 kişi hayatını kaybetti Bakan Yerlikaya: Bayram tatilinin ilk 2 gününde trafik kazalarında maalesef 16 kişi hayatını kaybetti

"DEĞERLERİMİZDEN TAVİZ VERMEDEN"

CHP lideri Özgür Özel, seçimin ardından ilk kurumsal ziyareti ADD'ye yaptıklarını ve Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün yolundan sapmadan CHP'yi birinci parti yaptıklarını belirterek,"Biz Atatürk’ün yolundan sapmadan kurucu değerlerimizden taviz vermeden, seçimleri kazanmak için başkaları gibi olmadık yollara sapmadan, kendimiz olursak kazanamayız, kapsayamayız şeklindeki özgüvensiz bir siyasete yönelmeden, CHP’nin kuruluş ilkeleri, yakamızda gururla taşıdığımız altı okun her birisinden gurur duyarak, her birisine sahip çıkarak, sizlerin emekleri ve gayretleri ile partimizi birinci parti yaptık." açıklamalarında bulundu.

"BU ÇOK ÖNEMLİ BİR YAKLAŞIMDIR"

Özel, konuşmasının devaömında şu sözleri sarf etti:

“Buradan sonra biraz önce İnönü Vakfı için söyledim. Sosyal Demokrasi Derneği için söyledim. Çağdaş Yaşam için söyledim. Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı için söyledim. Buradan bir kez daha söylüyorum. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin bütün üyelerine başkanlarımız, Türkiye’nin dört bir yerindeki Atatürkçü Düşünce Dernekleri de başkanlarımıza emanettir. Bu bina sevgili Mansur Yavaş’ın gayretleri, iradesiyle bu hizmeti yapmak için tahsis edildi. Bu çok önemli bir yaklaşımdır. Bütün belediye başkanlarımız, Atatürkçü, laik, çağdaş herkese sahip çıkmak, Atatürkçülüğü savunan, anlatan, Atatürkçüleri örgütleyen sizlere hizmet etmek durumundadır."

Kaynak: BirGün